Delikta Odszkodowania

To spółka założona przez Marcina Sypniewskiego – wspólnika jednej z największych w Polsce kancelarii odszkodowawczych, w branży odszkodowań od ponad dziesięciu lat.

Doświadczenie zdobyte przy prowadzeniu blisko 20.000 spraw zostało połączone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i wiedzą najwyższej jakości specjalistów zajmujących się odszkodowaniami, w tym rzeczoznawców i radców prawnych.

1. Bezpłatna analiza.

Przeanalizujemy Twoją sprawę w sposób dogodny do Ciebie – przez telefon, mailowo lub na spotkaniu. Dysponujemy siecią Doradców Odszkodowawczych, którzy umówią się z Tobą dogodnym miejscu i terminie. Konsultacje i porady prawne są całkowicie niezobowiązujące i nieodpłatne. Dzięki nim otrzymasz informację czy przysługuje Tobie odszkodowanie oraz jakie dokumenty do odszkodowania należy zgromadzić. Jeżeli dochodziłeś już odszkodowania na własną rękę poinformujemy, czy uzyskałeś odszkodowanie we właściwej wysokości, czy też można sporządzić odwołanie od decyzji ubezpieczyciela lub wystąpić na drogę postępowania sądowego..

2. Wypełnienie dokumentów i rejestracja sprawy.

Dzięki bogatemu doświadczeniu doskonale wiemy jakie informacje i dokumenty są niezbędne do uzyskania odszkodowania. Wypełnimy je razem z Tobą na spotkaniu lub pomożemy zdalnie przy ich wypełnieniu. Po wprowadzeniu do naszego systemu informatycznego DeliktaPlus otrzymasz informację, kto prowadzi Twoją sprawę, dane dostępowe do zalogowania się na naszej stronie oraz informację na temat przebiegu dalszego postępowania. Możesz z łatwością dowiedzieć się czy złożyliśmy już wniosek o wypłatę odszkodowania, jak również odwołanie od decyzji ubezpieczyciela.

3. Ustalenie, kto powinien wypłacić odszkodowanie.

W pierwszej kolejności ustalimy, kto powinien wypłacić Tobie odszkodowanie oraz korzystając z naszego doświadczenia i wsparcia ekspertów i radców prawnych prognozowaną wysokość  odszkodowania. Jeżeli potrzebna będzie na tym etapie Twoja pomoc np. w pozyskaniu dodatkowych dokumentów niezwłocznie Ciebie powiadomimy i pomożemy.

 

Do ustalonego podmiotu wysyłamy wniosek o wypłatę odszkodowania oraz załączamy niezbędne dokumenty. Dzięki praktyce oraz wiedzy pracowników wiemy, jak zgłosić szkodę tak, aby została jak najszybciej zlikwidowania przez zakład ubezpieczeń. Z doświadczenia wiemy, iż zgłoszenie pochodzące od kancelarii odszkodowawczej z przytoczeniem przepisów prawa i wyroków sądów oraz wskazujące w sposób wyczerpujący dowody powoduje szybkie działanie zakładu ubezpieczeń.

4. Negocjacje.

Po uzyskaniu pierwszej decyzji jest ona weryfikowana przez radcę prawnego, który zaleca odwołanie bądź podjęcia negocjacji. Na tym etapie możemy skorzystać z pomocy eksperta, który oceni Twój uszczerbek na zdrowiu oraz wpływ wypadku na Twoje życie osobiste i zawodowe. W przypadku szkód rzeczowych ekspert zweryfikuje koszt naprawy lub wycenę uszkodzonych rzeczy. Skontaktujemy się także z Tobą, aby ustalić, czy od czasu poprzedniego kontaktu nie pojawiły się nowe dokumenty lub informacje, które mogą spowodować wypłatę wyższego odszkodowania. Po skompletowaniu niezbędnych informacji kierujemy odwołanie od decyzji ubezpieczyciela lub podejmujemy próbę ugodową.
Jeżeli zakład ubezpieczeń lub innych podmiot zobowiązany do zapłaty odszkodowania nadal uchyla się od zapłaty lub wypłaca zaniżone odszkodowanie proponujemy Tobie wystąpienie na drogę sądową. Postępowanie sądowe prowadzi radca prawny specjalizujący się w odszkodowaniach.
Pozew do sądu składamy na kwotę ustaloną z Tobą – jest to kwota najwyższa, ale bezpieczna. Po złożeniu pozwu należy czekać na wyznaczenie terminu rozprawy, najczęściej także na powołanie biegłego z wiedzą specjalistyczną. Postępowanie sądowe nie toczy się błyskawicznie, jednak dzięki niemu można uzyskać znacznie wyższą kwotę odszkodowania niż na etapie postępowania sądowego.

5. Wypłata odszkodowania.

Po uzyskaniu odszkodowania jest ono niezwłocznie przekazywane na Twoje konto z potrąceniem ustalonej wcześniej prowizji. Otrzymasz od nas także pismo końcowe, które informuje o zakończeniu sprawy.

    Zrób pierwszy krok – zapytaj eksperta    * Wysłanie dokumentów przyspiesza analizę