Uszkodził samochód przez zaniedbanie właściciela nieruchomości! Wypadek na oblodzonej powierzchni kosztował ponad 4 500 zł

Oblodzenie nawierzchni
  • Kwota przyznana Klientowi przez odpowiedzialnego : 0 zł
  • Kwota po wystąpieniu do Sądu przez Delikta Odszkodowania: 3 945,93 zł oraz odsetki w wysokości 730,79 zł.

Pracownik firmy naszego Klienta wjechał na teren posesji celem przekazania przesyłki (kurier). Brama posesji była otwarta, na bramie ani przed posesją nie było zamieszczonego ostrzeżenia o oblodzonej lub śliskiej nawierzchni. Kurier zamierzał zaparkować na parkingu przed garażem, lecz samochód Poszkodowanego stracił przyczepność na oblodzonej nawierzchni  i zjechał w garaż uszkadzając przód pojazdu skutkując wyciekiem płynów chłodzących. Właściciel nieruchomości powinien zadbać o zachowanie zasad bezpieczeństwa, wystawić znaki ostrzegawcze, a w tym o oblodzeniu nawierzchni w okresie zimowym.

W związku z powyższym zgłosiliśmy zdarzenie do odpowiedzialnego, który odmówił przyjęcia odpowiedzialności, a w tym zapłaty odszkodowania.

Nie zgodziliśmy się z tą decyzją i wystąpiliśmy do Sądu, który zasądził kwotę 3 945,93 zł  na rzecz naszego Klienta oraz odsetki w wysokości 730,79 zł.

Za darmo sprawdź, czy przysługuje Tobie odszkodowanie

    Chcesz od razu zacząć starania o wyższe odszkodowanie?

    Napisz do nas - w odpowiedzi wyślemy listę potrzebnych dokumentów i poprowadzimy Cię dalej:    Klikając przycisk „WYŚLIJ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu w sposób i w zakresie, o jakich mowa w oświadczeniu znajdującym się pod linkiem

    * Wysłanie dokumentów przyspiesza analizę