314.000 ZŁOTYCH ZA URAZ WIELONARZĄDOWY PO WYPADKU

 • Kwota przyznana Klientowi przez ERGO HESTIA S.A.: 37.900zł
 • Kwota przyznana Klientowi poprzez zgłoszenie reklamacji przez Delikta Odszkodowania: 33.271 zł
 • Kwota  przyznana Klientowi w drodze ugody przedsądowej przez Delikta Odszkodowania 244 739,37 zł.

To był koszmarny wieczór dla naszej Klientki. Jechała ona jako pasażer samochodu. Pojazd nagle zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku nasza Klientka doznała rozległych urazów:

Doznane obrażenia powodowały straszny ból i brak samodzielności. Nasza Klientka po wypadku została uznana za niezdolną do samodzielnej egzystencji. Poruszała się na wózku inwalidzkim, a do tej pory ma problem z samodzielnym poruszaniem się.

Poszkodowana po samodzielnym zgłoszeniu szkody otrzymała 37900 zł odszkodowania. Nie zgodziła się z tą kwotą i zgłosiła się do Delikta Odszkodowania. Po odwołaniu sporządzonym przez Delikta Odszkodowania otrzymaliśmy 3.226 złotych zwrotu kosztów leczenia oraz 30.045 złotych zadośćuczynienia oraz rentę na zwiększone potrzeby. Nie zgodziliśmy się z tą kwotą. Skierowaliśmy sprawę do sądu. Ergo Hestia S. A wyraziła chęć zawarcia ugody pozasądowej. W wyniku ugody kancelaria odszkodowawcza Delikta Odszkodowania uzyskała dodatkowo 244,739,37 złotych zadośćuczynienia.

Łącznie w tej sprawie uzyskaliśmy ponad 314.000 złotych odszkodowania.

UGODA W SPRAWIE ODSZKODOWANIA Z OC SPRAWCY

Czy w sprawie o odszkodowanie z oc sprawcy warto zawrzeć ugodę z ubezpieczycielem? Zależy to od warunków proponowanej ugody. Przeanalizowaliśmy tę sprawę kilka razy i wiemy jedno. Wyrok sądowy mógłby nie być tak korzystny, jak zawarta ugoda. Negocjacje były trudne i trwały kilka tygodni, jednak zakończyły się sukcesem. Przede wszystkim dlatego, że nie przyjęliśmy pierwszej propozycji ugody, tylko twardo postawiliśmy warunki i pokazaliśmy właściwe dokumenty. Wiedzieliśmy też, ile możemy dostać w sądzie. I ile potrwa sprawa sądowa. Dla porównania, nasza Klientka działając samodzielnie otrzymała propozycję ugody na 50.000 złotych. I prawie ją przyjęła. Na szczęście zgłosiła się do nas i uzyskała ponad 6 razy więcej! Dlatego warto korzystać z profesjonalnej pomocy.

ODSZKODOWANIE DLA PASAŻERA SPRAWCY WYPADKU

Wygrana przez kancelarię Delikta Odszkodowania sprawa pokazuje to, co czym mało kto wie po wypadku komunikacyjnym. Odszkodowanie z oc sprawcy przysługuje także pasażerowi sprawcy. Nawet, gdy sprawcą była osoba bliska, to pasażer pojazdu może ubiegać się o zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Przykład:

Mąż prowadzi samochód, traci panowanie nad kierownicą i wjeżdża do rowu. Żona była pasażerem pojazdu. Może ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy za doznane obrażenia. Nie ma znaczenia, kto prowadził samochód.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy sprawca wypadku musi zapłacić odszkodowanie swojemu pasażerowi?

Sprawca wypadku nie musi płacić odszkodowania pasażerowi z własnej kieszeni. Po to samochód posiada ubezpieczenie OC, aby to ubezpieczyciel wypłacił zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Czy ugoda zamyka sprawę o odszkodowanie?

Co do zasady tak. Ugoda oznacza zrzeczenie się wszelkich roszczeń. Ugodę jednak, jak każdą umowę można podważyć. Nie jest to jednak proste i wymaga dokładnej analizy sprawy.

Czy żonie przysługuje odszkodowanie za wypadek spowodowany przez męża?

W przypadku, gdy żona była pasażerem pojazdu przysługuje jej odszkodowanie za wypadek spowodowany przez kierowcę. Nie ma znaczenia, kto jest tym kierowcą. Odszkodowanie dla pasażera sprawcy przysługuje nawet, gdy sprawcą był mąż.

Czy dzieciom przysługuje odszkodowanie za wypadek spowodowany przez rodzica?

W przypadku, gdy dzieci były pasażerami pojazdu, to przysługuje im odszkodowanie z oc sprawcy. Nawet, gdy kierującym był rodzic.

Czy z OC sprawcy można dochodzić zwrotu kosztów leczenia?

Polisa OC sprawcy obejmuje także zwrot kosztów leczenia, w tym zakupu leków, prywatnych konsultacji medycznych i rehabilitacji i operacji. Warunkiem jest udowodnienie, że czas oczekiwania w publicznej służbie zdrowia był zbyt długi.

Odszkodowanie powyżej 100.000 złotych nie jest łatwe do uzyskania. Jednego możesz być pewien. Ubezpieczyciel nie chce płacić takich kwot i wykorzysta wszystko, żebyś dostał mniej. Skonsultuj się za darmo z nami zanim będzie za późno.

  Chcesz od razu zacząć starania o wyższe odszkodowanie?

  Napisz do nas - w odpowiedzi wyślemy listę potrzebnych dokumentów i poprowadzimy Cię dalej:  Klikając przycisk „WYŚLIJ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu w sposób i w zakresie, o jakich mowa w oświadczeniu znajdującym się pod linkiem

  * Wysłanie dokumentów przyspiesza analizę