8 RAZY WIĘKSZE ODSZKODOWANIE ZA SMAGNIĘCIE BICZEM

  • Kwota przyznana Klientowi przez LINK4 po zgłoszeniu szkody przez Delikta Odszkodowania : 553,00 zł
  • Kwota po wystąpieniu do Sądu przez Delikta Odszkodowania: 4 277,42 zł

OSIEM RAZY WYŻSZE ODSZKODOWANIE ZA URAZ KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO PO WYPADKU SAMOCHODOWYM

Nasz Klient stał na pasie jazdy do lewoskrętu. Został uderzony w tył pojazdu przez kierowcę pojazdu, który nie zachował bezpiecznej odległości. W wyniku zdarzenia nasz Klient doznał silnego urazu odcinka kręgosłupa szyjnego.

W związku z powyższym zgłosiliśmy zdarzenie do zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca miał wykupioną polisę OC. Zakład ubezpieczeń przyznał na rzecz naszego Klienta kwotę 553,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz kosztów dojazdów do placówek medycznych.

Nie zgodziliśmy się z decyzją zakładu ubezpieczeń, w związku z czym skierowaliśmy sprawę na drogę postępowania sądowego. W sprawie zapadł wyrok. Zasądzono na rzecz naszego Klienta kwotę 4 277,42 zł tytułem zadośćuczynienia oraz ustawowych odsetek za opóźnienie.

ODSZKODOWANIE ZA BÓL KRĘGOSŁUPA PO WYPADKU

Ból kręgosłupa po wypadku samochodowym to bardzo częsty uraz. Smagnięcie biczem  powstaje najczęściej właśnie w takich sytuacjach, jaka spotkała naszego klienta. Uderzenie samochodu w tył pojazdu poszkodowanego powoduje gwałtowny ruch głową. Uraz biczowy często nie jest traktowany poważnie. Jednak może on oznaczać bardzo poważne problemy.

Jak leczyć smagnięcie biczem? Przede wszystkim zalecamy wizytę na SOR. Po pierwsze warto wykluczyć poważniejszy uraz. Po drugie, otrzymać fachową pomoc. A po trzecie, to szansa na szybkie wykonanie badań TK i RTG, na które w systemie NFZ trzeba bardzo długo czekać. Następnie najczęściej zalecane są leki przeciwbólowe, odpoczynek, kołnierz ortopedyczny i wizyta kontrolna u ortopedy. Przy dalszych bólach pomocna będzie rehabilitacja.

Jakie odszkodowanie za ból kręgosłupa po wypadku można uzyskać? Poniżej przypadki, w których odszkodowanie będzie symboliczne, niższe, wyższe i duże.

Symboliczne odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego w wypadku otrzymasz, jeśli ból trwał krótko i minął, nie musiałeś korzystać z rehabilitacji, a porada lekarska i leki przeciwbólowe dały radę wygrać z bólem.

Niższe odszkodowanie za ból kręgosłupa szyjnego po wypadku (między tysiąc a pięć tysięcy złotych) otrzymasz, jeśli Twój ból ustąpił po rehabilitacji, korzystałeś z wizyt u ortopedy, a ból utrudniał zaśnięcie, prowadzenie pojazdu i pracę. Musiał nosić kołnierz ortopedyczne i przyjmować środki przeciwbólowe.

Wyższe odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym (od pięciu do dwudziestu tysięcy złotych) otrzymasz, jeżeli skutki Twojego urazu są długotrwałe. Nie wystarczyła sesja rehabilitacji, musisz korzystać z dalszego leczenia. Stwierdzono dyskopatię i zespół bólowy kręgosłupa szyjnego.

Duże odszkodowanie za ból kręgosłupa szyjnego (ponad dwadzieścia tysięcy złotych) otrzymasz w przypadku przewlekłego zespołu bólowego kręgosłupa. Odszkodowanie za zespół bólowy kręgosłupa uwzględnia trwały uszczerbek na zdrowiu, skutki wypadku w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym, długotrwałe leczenie i rehabilitację.

DODATKOWE ODSZKODOWANIE ZA PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM PO WYPADKU

Odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym z OC sprawcy obejmuje także pokrycie kosztów, które zostały poniesione. Należą do nich przede wszystkim koszty leczenia i rehabilitacji. Ubezpieczyciel musi pokryć koszt prywatnych wizyt i rehabilitacji, jeśli czas oczekiwania w publicznej służbie zdrowia był zbyt długi. Jeżeli musisz czekać tygodniami na ortopedę albo na zabiegi, to możesz ubiegać się o zwrot wydatków z polisy sprawcy.

Problemy z kręgosłupem po wypadku mogą też powodować konieczność pomocy przy sprzątaniu, odkurzaniu, robieniu zakupów, prowadzeniu samochodu. Zwrot kosztów za opiekę uzyskać można nawet, gdy pomaga osoba bliska. Wycenia się ją według stawek rynkowych za usługi opiekuńcze.

Ubezpieczyciel sprawcy musi też wyrównać dochód utracony przez ból kręgosłupa szyjnego po wypadku. Chodzi tu o dochód z umowy o pracę, z umów cywilnoprawnych, ale też dochód z działalności gospodarczej. Jeśli potrafisz wykazać utratę dochodów, to otrzymasz zwrot w ramach odszkodowania za uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku z polisy OC sprawcy.

Dochodzenie odszkodowań za uraz kręgosłupa szyjnego nie jest sprawą prostą. Ubezpieczyciele bronią się jak mogą, bo to najczęstszy uraz po wypadku. Odmawiają wypłaty odszkodowania albo je znacznie zaniżają. Tak jak w sprawie, którą opisaliśmy odszkodowanie może być nawet kilkukrotnie zaniżone.

Nie warto się poddawać. Walcz o swoje i zaufaj specjalistom. Zapytaj już teraz, co Ci przysługuje i jak możemy Tobie pomóc.

KLIKNIJ TUTAJ I OPISZ SWOJĄ SPRAWĘ

    Chcesz od razu zacząć starania o wyższe odszkodowanie?

    Napisz do nas - w odpowiedzi wyślemy listę potrzebnych dokumentów i poprowadzimy Cię dalej:



    Klikając przycisk „WYŚLIJ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu w sposób i w zakresie, o jakich mowa w oświadczeniu znajdującym się pod linkiem

    * Wysłanie dokumentów przyspiesza analizę