Dwukrotnie wyższe odszkodowanie za uraz biczowy

 • Kwota przyznana Klientowi przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych: 1500 zł
 • Kwota przyznana Klientowi podczas negocjacji przez Delikta Odszkodowania: 1500 zł

NASZA WYGRANA SPRAWA – TRZY TYSIĄCE ODSZKODOWANIA ZA BÓL GŁOWY I KARKU PO WYPADKU

Nasza Klientka uległa wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku wypadku doznała urazu odcinka szyjnego kręgosłupa. Uraz ten jest znany jako smagnięcie biczem. Nasza Klientka cierpiała z powodu stresu oraz bólu głowy i bólu karku po wypadku. Ból utrudniał wypoczynek, a także pracę. Nawet proste czynności domowe wykonywała z trudem. Cała sytuacja spowodowała znaczne pogorszenie się nastroju naszej Klientki. Odczuwa ona do dziś lęk i strach przed jazdą samochodem. Dodatkowo Klientka mocno przeżyła wypadek, odczuwała traumę po urazie. Miała duże problemy ze spaniem. Towarzyszyły jej bóle, które utrudniały zaśnięcie oraz ułożenie się w wygodnej pozycji.

Po zgłoszeniu zdarzenia do zakładu ubezpieczeń przyznano Klientce 1500zł. Nie zgodziliśmy się z decyzją zakładu ubezpieczeń i przystąpiliśmy do negocjacji. W wyniku tych negocjacji wynegocjowaliśmy ugodę na łączną kwotę 3000zł (dopłata kwoty 1500zł).

Czy to odpowiednia kwota odszkodowania za ból karku po wypadku samochodowym? Istotne jest to, że leczenie naszej Klientki trwało około miesiąca. Przez ten czas odczuwała ból karku po wypadku. Odszkodowanie za trwający miesiąc ból karku po wypadku oraz za bóle głowy w kwocie 3.000 złotych w naszej ocenie to kwota odpowiednia.

ODSZKODOWANIE ZA BÓL KARKU PO WYPADKU

Ból karku po wypadku samochodowym i bóle głowy po wypadku to najczęstsze urazy po wypadkach samochodowych. Większość kolizji i wypadków drogowych ma miejsce przy niewielkiej prędkości. Siły fizyki przy tych zderzeniach powodują urazy kręgosłupa typu whiplash. Urazy te nie są widoczne gołym okiem. Nie ma żadnego złamania. Są jednak bardzo uciążliwe.

Z czym wiążą się bóle karku i głowy po wypadku? Mogą powodować problemy w domu i w pracy. Poszkodowany nie może wykonywa czynności domowych, sprzątać, ma problem z jazdą samochodem, nie może też siedzieć przed komputerem. Poza tym występuje problem ze snem, bóle głowy, bóle promieniujące do palców i problem ze skupieniem.

Jak wygląda leczenie urazu karku po wypadku? Częste wskazania to odpoczynek, mocne środki przeciwbólowe, noszenie kołnierza i rehabilitacja. W przypadku lekkich urazów objawy powinny ustąpić. W przypadku ciężkich mogą zmienić się w długotrwały zespół bólowy.

ILE MOŻNA UZYSKAĆ ODSZKODOWANIA ZA BÓL KARKU PO WYPADKU?

Ile odszkodowania za ból karku można otrzymać? To zależy od tego, jak długo trwają bóle, jak bardzo są intensywne i jakie skutki w życiu poszkodowanego powodują. Odszkodowanie w przypadku lekkich urazów to pomiędzy tysiąc a dwadzieścia tysięcy złotych. W przypadku poważniejszych urazów odszkodowanie wynieść może kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ważne! Za ból karku po kolizji czy wypadku przysługuje zwrot poniesionych kosztów. Jakie to są koszty? 3 najczęściej spotykane koszty, za które uzyskujemy odszkodowanie za ból karku po wypadku samochodowym to:

 1. zwrot kosztu zakupu leków przeciwbólowych. Uzyskasz zwrot za leki na ból głowy oraz ból karku  po wypadku zalecone przez lekarza, ale też za leki, które zakupiłeś bez recepty.
 2. odszkodowanie za kołnierz ortopedyczny. W przypadku, gdy miałeś zalecone noszenie kołnierza, z polisy OC sprawcy odzyskasz koszt zakupu.
 3. odszkodowanie za dojazd do lekarza i rehabilitację karku. Zwrot następuje na podstawie biletu albo rozliczenia tzw. kilometrówki.

Więcej o tym, czego można żądać z polisy OC sprawcy tutaj

Czego mozesz oczekiwać po zgłoszeniu do ubezpieczyciela po odszkodowanie za ból karku po kolizji drogowej? Na pewno problemów. Zakłady ubezpieczeń często odmawiają odszkodowania za ból karku trwający krótko. Nie jest to jednak prawidłowe. Nawet przy braku uszczerbku masz prawo do zadośćuczynienia.

Skutecznie prowadzimy sprawy o odszkodowanie za ból karku i ból głowy po wypadku. Nie ma dla nas spraw „zbyt małych”. Wywalczymy dla Ciebie odszkodowanie za krótko trwający ból głowy i karku po wypadku. Wywalczymy też odszkodowanie za ból trwający dłużej przerodzony w zespół bólowy. To ważne, żeby skorzystać z pomocy specjalistów. Walka z zakładem ubezpieczeń jest trudna. Zwłaszcza, jeśli powadzisz ją pierwszy raz. Nie daj się namówić na niekorzystną ugodę i sprawdź, ile powinieneś dostać z OC sprawcy.

Na początek – napisz do nas albo zadzwoń. Przeanalizujemy Twoją sprawę bezpłatnie. Odpowiemy później, jak uzyskasz zadośćuczynienie za ból karku po kolizji. Podpowiemy też o czym musisz pamiętać w związku z odszkodowaniem za ból głowy i karku po wypadku. Zaproponujemy też naszą pomoc w uzyskaniu wyższego odszkodowania. Zrób pierwszy krok już teraz:

KLIKNIJ I SKONTAKTUJ SIĘ

  Chcesz od razu zacząć starania o wyższe odszkodowanie?

  Napisz do nas - w odpowiedzi wyślemy listę potrzebnych dokumentów i poprowadzimy Cię dalej:  Klikając przycisk „WYŚLIJ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu w sposób i w zakresie, o jakich mowa w oświadczeniu znajdującym się pod linkiem

  * Wysłanie dokumentów przyspiesza analizę