Poślizgnięcie na nieodśnieżonym chodniku

odszkodowanie za- oślizgnięcie

Nadchodząca zima przyniesie ze sobą zapewne opady śniegu i ujemne temperatury. Niestety, wiąże się to z ryzykiem wypadku. Nie każdy bowiem chodnik jest właściwie odśnieżony, posypany piaskiem lub solą. Bardzo łatwo wówczas o utratę równowagi i upadek na śliskim chodniku. Konsekwencje takiego wypadku mogą być różne. Niekiedy kończy się na ogólnych potłuczeniach, zaś często dochodzi do poważniejszych urazów. Skręcenie kostki, zerwanie więzadeł, złamanie ręki lub nogi albo uraz głowy wskutek niefortunnego upadku to częste skutki czyjegoś zaniedbania.

Odpowiedzialność za skutki poślizgnięcia ponosi podmiot zobowiązany do odśnieżenie chodnika. Często będzie to zarząd dróg, spółdzielnia, wspólnota mieszkaniowa, przedsiębiorstwo, do którego przylega chodnik, niekiedy zaś osoba prywatna. Bardzo często podmioty te posiadają wykupioną polisę OC i wówczas to z niej można uzyskać odszkodowanie powypadkowe.

O czym należy pamiętać w razie upadku na śliskim chodniku? Przede wszystkim o zgromadzeniu dowodów – wykonaniu zdjęć miejsca zdarzenia (nawet komórką), zapisaniu danych świadka. Dzięki temu uzyskanie odszkodowania będzie o wiele prostsze.

Za darmo sprawdź, czy przysługuje Tobie odszkodowanie

    Chcesz od razu zacząć starania o wyższe odszkodowanie?

    Napisz do nas - w odpowiedzi wyślemy listę potrzebnych dokumentów i poprowadzimy Cię dalej:    Klikając przycisk „WYŚLIJ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu w sposób i w zakresie, o jakich mowa w oświadczeniu znajdującym się pod linkiem

    * Wysłanie dokumentów przyspiesza analizę