Nieudolni włamywacze poważnie uszkodzili drzwi wejściowe! Właściciel otrzymał prawie 5 000 zł dopłaty do odszkodowania

Odszkodowanie za uszkodzenie drzwi wejściowych

Nasza wygrana sprawa o odszkodowanie – 8 razy wyższe odszkodowanie z ubezpieczenia domu

 • Kwota przyznana Klientowi przez PZU : 600 zł
 •  Dopłacona kwota po reklamacji przez Delikta Odszkodowania: 4 787,05 zł

Podczas nieobecności naszego Klienta w domu doszło do nieudolnej próby włamania w wyniku czego uszkodzeniu uległy drzwi wejściowe. Po samodzielnym zgłoszeniu przez Klienta szkód z tego usiłowania kradzieży do zakładu ubezpieczeń wypłacono kwotę 600 zł.
Nie zgodziliśmy się z decyzją zakładu ubezpieczeń i w oparciu o warunki ubezpieczenia na wypadek kradzieży zleciliśmy wykonanie opinii technicznej drzwi zewnętrznych, na podstawie której wnieśliśmy reklamację.
Po wniesieniu przez nas reklamacji zakład ubezpieczeń uznał pełne roszczenie i dopłacił kwotę 4 787,05 zł.

Odmowa wypłaty odszkodowania z tytułu kradzieży z polisy mieszkaniowej – co robić?

Sprawdź ogólne warunki ubezpieczenia nieruchomości

W umowach ubezpieczenia najważniejsze jest to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcają, aby wykupić ubezpieczenia mieszkania. Jednak propozycje różnią się między sobą i to wcale nie detalami. A najczęściej o zakresie ubezpieczenia dowiadujemy się dopiero po zdarzeniu kradzieży. Należy sprawdzić takie informacje, jak wysokość sumy ubezpieczenia, czy skorzystano z oferty ubezpieczenia ruchomości domowych, czy znajdziemy w zakresie ochrony kradzież, jak zdefiniowane jest ryzyko kradzieży oraz ryzyko włamania, czy polisa obejmuje kradzież zwykłą czy też usiłowanie kradzieży oraz kradzież z włamaniem.

Ustal stan faktyczny

Doszło do kradzieży. Nawet jeśli jest brak śladów włamania, to ważne jest to, co ustaliła policja. Jeśli znalazłeś dodatkowe dowody to nie wahaj się i wznów sprawę. Od tego może zależeć Twoje odszkodowanie. Warunki ubezpieczenia mieszkania lub domu najczęściej oddzielnie traktują kradzież zwykłą i kradzież mienia z włamaniem. Niekiedy ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze jedynie po włamaniu, dlatego ważne jest dokładne i skrupulatne przedstawienie posiadanych dowodów na użycie siły fizycznej podczas dokonania zaboru mienia. Częstym problemem jest spór co do tego, czy w miejscu kradzieży istnieją zabezpieczenia wskazane we wniosku o ubezpieczenie mieszkania. Jeżeli tych zabezpieczeń nie ma, a sprawca kradzieży mógłby jej nie dokonać, gdyby istniały, to sprawa o odszkodowanie będzie przegrana. 

Odwołuj się!

W celu uzyskania odszkodowania po odmowie wypłaty przez zakład ubezpieczeń należy złożyć odwołanie. Przed jego napisaniem warto skonsultować się ze specjalistą od odszkodowań. 

Jak podwyższyć odszkodowanie w oparciu o ogólne warunki ubezpieczenia na wypadek kradzieży mieszkania lub domu?

Z praktyki prowadzenia spraw dotyczących kradzieży wiemy, w jaki sposób odszkodowanie jest najczęściej zaniżone. Podstawą do prawidłowej wyceny wartości odszkodowania jest sporządzenie niezależnego kosztorysu. Będzie on stanowił podstawę do złożenia reklamacji oraz pozwu do sądu. 

W przypadku kradzieży mienia ruchomego należy je prawidłowo wycenić. Z kolei, gdy kradzież z włamaniem ma miejsce, to polega na uszkodzeniu zabezpieczeń. Konieczny jest więc remont zniszczonych elementów domu lub mieszkania. Mogą to być drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne, okna oraz inne zabezpieczenia własne. Sprawca włamania często uszkadza je i powoduje konieczność wymiany, a dodatkowo często konieczność prac dodatkowych w związku z np. odrapaniem lub pobrudzeniem ścian. Koszty remontu często są zaniżane przez ubezpieczyciela i warto je kontrolować. 

Sprawcy przestępstwa kradzieży niestety często pozostają bezkarni. W razie dokonania kradzieży warto posiadać wykupioną polisę ubezpieczenia mieszkania lub domu i prawidłowo z niej skorzystać. W przypadku problemów związanych z wypłatą świadczenia warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej

Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu spraw, gdzie:

 • sprawcy kradzieży nie pozostawili widocznych śladów włamania,
 • dokonano kradzieży mienia znajdującego się w domu letniskowym będącym miejscem ubezpieczenia,
 • ubezpieczyciel twierdził, że dokonano zwykłej kradzieży pomimo śladów włamania,
 • w związku z włamaniem nieruchomość ma konieczność remontu na około 100 tysięcy złotych.

Nie mamy wpływu na to, czy liczba kradzieży spadnie. Możemy jednak zmniejszyć liczbę poszkodowanych przez zakłady ubezpieczeń, które często zaniżają odszkodowania w przypadku ubezpieczenia mieszkania. Skontaktuj się już teraz za darmo i przeanalizuj swoją sprawę.

  Chcesz od razu zacząć starania o wyższe odszkodowanie?

  Napisz do nas - w odpowiedzi wyślemy listę potrzebnych dokumentów i poprowadzimy Cię dalej:  Klikając przycisk „WYŚLIJ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu w sposób i w zakresie, o jakich mowa w oświadczeniu znajdującym się pod linkiem

  * Wysłanie dokumentów przyspiesza analizę