ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK PODCZAS BIEGANIA I NORDIC WALKING

Mówią, że sport to zdrowie. Dlatego bieganie i nordic walking cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Niestety uprawianie aktywności fizycznych, czy to w formie wyczynowej, czy rekreacyjnej, wiąże się z ryzykiem wystąpienia wypadku. Co wtedy? Przede wszystkim musisz podjąć odpowiednie leczenie. A następnie sprawdzić, czy nie przysługuje Ci odszkodowanie za wypadek podczas biegania lub nordic walkingu.

Bieganie i nordic walking – popularne sporty w Polsce

Bieganie, czyli jogging i nordic walking, czyli tzw. kijki, cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Przede wszystkim dlatego, że społeczeństwo dostrzegło liczne zalety z aktywności ruchowej. Po pierwsze, regularne podejmowanie aktywności fizycznej wpływa korzystnie na pracę układów wewnętrznych człowieka, dzięki czemu jesteś zdrowszy. Po drugie, pod wpływem regularnego uprawnia sportu ciało człowieka staje się smukłe, a mięśnie lepiej zarysowane, co wpływa na pożądaną atrakcyjność. Po trzecie, zwiększa się poziom endorfin, dlatego jesteś tak szczęśliwy po ćwiczeniach. Niestety zarówno bieganie, jak i nordic walking wiążą się z pewnym ryzykiem kontuzji.

Kontuzje podczas biegania i nordic walkingu a odszkodowanie za wypadek podczas sportu

Kontuzje podczas biegania i nordic walkingu nie są niczym niezwykłym. Ponieważ należą one do kontuzjogennych dyscyplin sportowych. Nie ma przy tym znaczenia, czy biegasz amatorsko, czy nie. Wśród najczęściej występujących kontuzji i urazów podczas joggingu wymienić należy:

Z kolei wśród najczęściej występujących urazów podczas nordic walkingu wymienić warto:

Jeśli doszło do wypadku podczas biegania lub nordic walkingu, możliwe, że przysługuje Ci odszkodowanie. Nawet wtedy, kiedy jeśli amatorem. Ponieważ odszkodowanie za wypadek podczas uprawiania sportu przysługuje zarówno amatorom, jak i podczas profesjonalnych zawodów. Kiedy można starać się o odszkodowanie za wypadek podczas biegania lub nordic walkingu? Wtedy, kiedy posiadasz polisę NNW oraz kiedy do wypadku doszło z cudzej winy.

Od kogo odszkodowanie za wypadek podczas biegania?

W zależności od przypadku, odszkodowanie za wypadek podczas biegania możesz otrzymać z własnej polisy lub OC sprawcy wypadku. Wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach doszło do wypadku i kto ponosi za niego odpowiedzialność.

Za darmo dowiedz się, skąd możesz otrzymać odszkodowanie za wypadek podczas biegania i nordic walkingu. Przeanalizujemy Twoją sprawę i pomożemy Ci w kontakcie z ubezpieczycielem.

Odszkodowanie za wypadek podczas joggingu z własnej polisy

Jeśli posiadasz polisę NNW, prawdopodobnie jesteś objęty ubezpieczeniem na wypadek różnorakich urazów, które mogą zdarzyć się również podczas biegania. Na przykład na wypadek wystąpienia urazu łąkotki, skręcenia kolana, kostki lub urazu ścięgna Achillesa. Dlatego musisz przeanalizować treść Twojej polisy, aby wiedzieć, czy możesz otrzymać odszkodowanie z polisy NNW za wypadek podczas nordic walkingu lub biegania. Pamiętaj również o wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela w pewnych okolicznościach. Np. podczas joggingu, kiedy znajdujesz się pod wpływem alkoholu.

Jeśli doszło do wypadku podczas biegania i nie wiesz, czy przysługuje Ci odszkodowanie z własnej polisy skorzystaj z bezpłatnej konsultacji. Pomożemy Ci uzyskać wysokie odszkodowanie od Twojego ubezpieczyciela.

Zadośćuczynienie i odszkodowanie za wypadek podczas joggingu z OC sprawcy

Zadośćuczynienie i odszkodowanie za wypadek podczas joggingu z OC sprawcy wypadku przysługuje Ci wtedy, kiedy do wypadku doprowadziło działanie lub zaniechanie innej osoby. Może to być w szczególności potrącenie biegacza przez kierowcę samochodu, wjechanie rowerem w biegacza, a także ugryzienie przez psa, a nawet dziura w nawierzchni. W przypadku dziury w nawierzchni, odszkodowanie należy Ci się od zarządcy drogi. Natomiast, jeśli miało miejsce pogryzienie przez psa, odpowiedzialność ponosi nie tylko hodowca, ale również osoba posługująca się psem. Czyli np. osoba, która wyszła z psem na spacer. Co wynika z art. 431 §  1kodeksu cywilnego, zgodnie z którym kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy.

Przykład: biegniesz po chodniku, a właściciel psa spaceruje z nim bez smyczy i kagańca. Kiedy pies zobaczył Cię biegnącego, podbiegł do Ciebie i ugryzł Cię w łydkę. W takiej sytuacji właściciel psa wypłaci Ci odszkodowanie za pogryzienie przez psa  przez winę w nadzorze. O ile posiada ubezpieczenie OC. W innym przypadku pozostaje Ci powództwo do właściwego sądu.

Gdzie po odszkodowanie za wypadek podczas uprawiania nordic walkingu?

Odszkodowanie za wypadek podczas uprawiania nordic walkingu przysługuje Ci podobnie, jak to ma miejsce przy wypadku podczas joggingu, z własnej polisy oraz polisy OC sprawcy wypadku. Odszkodowanie z polisy NNW otrzymasz, jeśli w wyniku wypadku podczas uprawiania nordic walkingu doszło do urazu, który obejmuje Twoja polisa.  Odszkodowanie z polisy OC sprawcy za wypadek podczas uprawiania nordic walkingu przysługuje Ci, jeśli do wypadku doszło z winy innej osoby.

Ile odszkodowania za uraz podczas biegania lub nordic walkingu można dostać?

Nie da się jednoznacznie odkreślić, ile odszkodowania za uraz podczas biegania lub nordic walkingu możesz otrzymać. Każdy przypadek jest inny. Zależy to od doznanego urazu oraz od tego, skąd dochodzisz odszkodowania. Dlatego jeśli zastanawiasz się, ile możesz otrzymać odszkodowania za wypadek podczas biegania lub nordic walkingu, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści pomogą Ci wywalczyć wysokie odszkodowanie. Pomagamy zarówno w przypadkach, gdy odszkodowanie zostało zaniżone, jak i wówczas, gdy otrzymałeś odmowę wypłaty odszkodowania.

    Chcesz od razu zacząć starania o wyższe odszkodowanie?

    Napisz do nas - w odpowiedzi wyślemy listę potrzebnych dokumentów i poprowadzimy Cię dalej:    Klikając przycisk „WYŚLIJ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu w sposób i w zakresie, o jakich mowa w oświadczeniu znajdującym się pod linkiem

    * Wysłanie dokumentów przyspiesza analizę